Essentra Components 16MLSW132190250
Part No.:
16MLSW132190250
Datasheet:
16MLSW132190250.pdf
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 13.20MM
Shipping
Inventory:1,451
Comments
16MLSW132190250 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
1/4"
Diameter - Inside:
0.520" (13.20mm)
Diameter - Outside:
0.748" (19.00mm)
Thickness:
0.177" (4.50mm)