Essentra Components 16MLSW140252250
Part No.:
16MLSW140252250
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 14.00MM
Shipping
Inventory:922
Comments
16MLSW140252250 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M14
Diameter - Inside:
0.551" (14.00mm)
Diameter - Outside:
0.992" (25.20mm)
Thickness:
0.217" (5.50mm)