Essentra Components 16SRRW010421200
Part No.:
16SRRW010421200
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
16SRRW010421200.pdf
Description:
SEALING AND RETAINING WASHER, .4
Shipping
Inventory:691
Comments
16SRRW010421200 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Sealing
Thread/Screw/Hole Size:
#10
Diameter - Inside:
0.200" (5.08mm)
Diameter - Outside:
0.421" (10.69mm)
Thickness:
0.120" (3.05mm)