Essentra Components 16SRRW025500242
Part No.:
16SRRW025500242
Datasheet:
16SRRW025500242.pdf
Description:
SEALING AND RETAINING WASHER, .5
Shipping
Inventory:680
Comments
16SRRW025500242 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
1/4"
Diameter - Inside:
0.242" (6.15mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.139" (3.53mm)