Essentra Components 16SRRW025500256
Part No.:
16SRRW025500256
Datasheet:
16SRRW025500256.pdf
Description:
SEALING AND RETAINING WASHER, .5
Shipping
Inventory:715
Comments
16SRRW025500256 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
1/4"
Diameter - Inside:
0.256" (6.50mm)
Diameter - Outside:
0.505" (12.83mm)
Thickness:
0.139" (3.53mm)