Essentra Components 16SRRW031637318
Part No.:
16SRRW031637318
Datasheet:
16SRRW031637318.pdf
Description:
SEALING AND RETAINING WASHER, .6
Shipping
Inventory:0
Comments
16SRRW031637318 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
5/16"
Diameter - Inside:
0.318" (8.08mm)
Diameter - Outside:
0.640" (16.26mm)
Thickness:
0.158" (4.01mm)