Essentra Components 16SRRW037771381
Part No.:
16SRRW037771381
Description:
SEALING AND RETAINING WASHER, .7
Shipping
Inventory:739
Comments
16SRRW037771381 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
3/8"
Diameter - Inside:
0.381" (9.68mm)
Diameter - Outside:
0.775" (19.69mm)
Thickness:
0.177" (4.50mm)