Essentra Components 16SRRW050100504
Part No.:
16SRRW050100504
Description:
SEALING AND RETAINING WASHER, 1.
Shipping
Inventory:0
Comments
16SRRW050100504 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
1/2"
Diameter - Inside:
0.504" (12.80mm)
Diameter - Outside:
1.000" (25.40mm) 1"
Thickness:
0.197" (5.00mm)