Essentra Components 17M16DIN34815B
Part No.:
17M16DIN34815B
Description:
RETAINING WASHER, FOR 1/2 SCREW,
Shipping
Inventory:0
Comments
17M16DIN34815B Specifications
Series:
MicroPlastics
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
M16
Diameter - Inside:
1.181" (30.00mm)
Diameter - Outside:
0.669" (17.00mm)
Thickness:
0.118" (3.00mm)