Essentra Components 17M16DIN34816
Part No.:
17M16DIN34816
Description:
FLAT WASHER, 17MM ID, M16 / 5/8
Shipping
Inventory:0
Comments
17M16DIN34816 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
M16
Diameter - Inside:
0.669" (17.00mm)
Diameter - Outside:
1.969" (50.00mm)
Thickness:
0.130" (3.30mm)