Essentra Components 17W02181B
Part No.:
17W02181B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
17W02181B.pdf
Description:
WASHER FLAT M2.5 NYLON BLACK
Shipping
Inventory:471
Comments
17W02181B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Micro Plastics, FW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.218" (5.54mm)