Essentra Components 17W02350B
Part No.:
17W02350B
Datasheet:
17W02350B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .125
Shipping
Inventory:1,525
Comments
17W02350B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Diameter - Outside:
0.235" (5.97mm)
Thickness:
0.040" (1.02mm)