Essentra Components 17W02504B
Part No.:
17W02504B
Datasheet:
17W02504B.pdf
Description:
FLAT WASHER NYLON 3.6MM BLACK
Shipping
Inventory:0
Comments
17W02504B Specifications
Series:
MicroPlastics, W
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
#12
Diameter - Inside:
0.141" (3.58mm)
Diameter - Outside:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Thickness:
0.062" (1.58mm)