Essentra Components 17W03121B
Part No.:
17W03121B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
17W03121B.pdf
Description:
FLAT WASHER NYLON 4.7MM BLACK
Shipping
Inventory:0
Comments
17W03121B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
1/4"
Diameter - Inside:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Diameter - Outside:
0.312" (7.92mm) 5/16"
Thickness:
0.050" (1.27mm)