Essentra Components 17W03757B
Part No.:
17W03757B
Datasheet:
17W03757B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .141
Shipping
Inventory:1,895
Comments
17W03757B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.141" (3.58mm)
Diameter - Outside:
0.375" (9.53mm)
Thickness:
0.031" (0.79mm)