Essentra Components 17W04373B
Part No.:
17W04373B
Datasheet:
17W04373B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .195
Shipping
Inventory:44,432
Comments
17W04373B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.195" (4.95mm)
Diameter - Outside:
0.437" (11.10mm)
Thickness:
0.031" (0.79mm)