Essentra Components 17W06221B
Part No.:
17W06221B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
17W06221B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .252
Shipping
Inventory:36,045
Comments
17W06221B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, FW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside:
0.622" (15.80mm)
Thickness:
0.062" (1.57mm)