Essentra Components 17W06252B
Part No.:
17W06252B
Datasheet:
17W06252B.pdf
Description:
FLAT WASHER NYLON 4.9MM BLACK
Shipping
Inventory:0
Comments
17W06252B Specifications
Series:
MicroPlastics, W
Thread/Screw/Hole Size:
5/16"
Diameter - Inside:
0.194" (4.93mm)
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Thickness:
0.125" (3.18mm)