Essentra Components 17W06255B
Part No.:
17W06255B
Datasheet:
17W06255B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .250
Shipping
Inventory:1,744
Comments
17W06255B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm)
Thickness:
0.062" (1.57mm)