Essentra Components 17W06881B
Part No.:
17W06881B
Datasheet:
17W06881B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .390
Shipping
Inventory:2,908
Comments
17W06881B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.390" (9.91mm)
Diameter - Outside:
0.688" (17.48mm)
Thickness:
0.032" (0.81mm)