Essentra Components 17W07120B
Part No.:
17W07120B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
17W07120B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .522
Shipping
Inventory:2,456
Comments
17W07120B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, FW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.522" (13.26mm)
Diameter - Outside:
0.712" (18.08mm)
Thickness:
0.062" (1.57mm)