Essentra Components 17W07506B
Part No.:
17W07506B
Datasheet:
17W07506B.pdf
Description:
FLAT WASHER NYLON 9.9MM BLACK
Shipping
Inventory:0
Comments
17W07506B Specifications
Series:
MicroPlastics, W
Thread/Screw/Hole Size:
#2
Diameter - Inside:
0.390" (9.91mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Thickness:
0.062" (1.58mm)