Essentra Components 17W08759B
Part No.:
17W08759B
Datasheet:
17W08759B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .377
Shipping
Inventory:2,833
Comments
17W08759B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.377" (9.58mm)
Diameter - Outside:
0.875" (22.23mm)
Thickness:
0.062" (1.57mm)