Essentra Components 17W10002B
Part No.:
17W10002B
Datasheet:
17W10002B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .406
Shipping
Inventory:3,079
Comments
17W10002B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.406" (10.31mm)
Diameter - Outside:
1.000" (25.40mm) 1"
Thickness:
0.063" (1.60mm)