Essentra Components 17W11251B
Part No.:
17W11251B
Datasheet:
17W11251B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .540
Shipping
Inventory:500
Comments
17W11251B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.540" (13.72mm)
Diameter - Outside:
1.120" (28.45mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"