Essentra Components 17W12503B
Part No.:
17W12503B
Datasheet:
17W12503B.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .765
Shipping
Inventory:933
Comments
17W12503B Specifications
Series:
MicroPlastics, FW
Diameter - Inside:
0.765" (19.43mm)
Diameter - Outside:
1.250" (31.75mm) 1 1/4"
Thickness:
0.083" (2.11mm)