Essentra Components 17W12504B
Part No.:
17W12504B
Datasheet:
17W12504B.pdf
Description:
FLAT WASHER NYLON 13.1MM BLACK
Shipping
Inventory:0
Comments
17W12504B Specifications
Series:
MicroPlastics, W
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.516" (13.11mm)
Diameter - Outside:
1.250" (31.75mm)
Thickness:
0.062" (1.58mm)