Essentra Components 17W15002B
Part No.:
17W15002B
Datasheet:
17W15002B.pdf
Description:
FLAT WASHER NYLON 12.7MM BLACK
Shipping
Inventory:0
Comments
17W15002B Specifications
Series:
MicroPlastics, W
Thread/Screw/Hole Size:
#2
Diameter - Inside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Diameter - Outside:
1.500" (38.10mm)
Thickness:
0.125" (3.18mm)