Würth Elektronik 18012115411H
Part No.:
18012115411H
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
Digital Isolators
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
18012115411H.pdf
Description:
DIGITAL ISOLATOR STANDARD 2 CHAN
Shipping
Inventory:1,704
Comments
18012115411H Specifications
Manufacturer
Würth Elektronik
Series:
WPME-CDIS
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Capacitive Coupling
Type:
CAN
Isolated Power:
No
Number of Channels:
2
Inputs - Side 1/Side 2:
1/1
Channel Type:
Unidirectional
Voltage - Isolation:
3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
150kV/µs (Typ)
Data Rate:
150Mbps
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
15ns, 15ns
Pulse Width Distortion (Max):
4.5ns
Rise / Fall Time (Typ):
2.5ns, 2.5ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 5.5V
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C