Infineon Technologies 1ED020I12FAXUMA2
Part No.:
1ED020I12FAXUMA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Isolators - Gate Drivers
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
1ED020I12FAXUMA2.pdf
Description:
DGTL ISO 4.5KV 1CH GT DVR DSO20
Shipping
Inventory:0
Comments
1ED020I12FAXUMA2 Specifications
Manufacturer
Infineon Technologies
Series:
EiceDRIVER™
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Magnetic Coupling
Number of Channels:
1
Voltage - Isolation:
4500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
Pulse Width Distortion (Max):
Rise / Fall Time (Typ):
30ns, 50ns
Current - Output High, Low:
2A, 2A
Current - Peak Output:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Current - DC Forward (If) (Max):
Voltage - Output Supply:
13V ~ 20V
Grade:
Automotive
Qualification:
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)