BARNHILL BOLT CO., INC. 2-34-10-00-6THD
Part No.:
2-34-10-00-6THD
Manufacturer:
BARNHILL BOLT CO., INC.
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
3/4-10 X 10 HEX MACHINE BOLT
Shipping
Inventory:5
Comments
2-34-10-00-6THD Specifications
Manufacturer
BARNHILL BOLT CO., INC.
Series:
ASTM A307A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Features:
Thread Size:
3/4"-10
Head Diameter:
1.125" (38.58mm)
Head Height:
0.500" (12.70mm)
Length - Below Head:
10.000" (254.00mm)