J.W. Winco 256-32-5/16X18-55-GR
Part No.:
256-32-5/16X18-55-GR
Manufacturer:
J.W. Winco
Category:
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Package:
Datasheet:
256-32-5/16X18-55-GR.pdf
Description:
SILICONE BUMPER CONICAL SS
Shipping
Inventory:145
Comments
256-32-5/16X18-55-GR Specifications
Manufacturer
J.W. Winco
Series:
GN 256
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Shape:
Cylindrical, Tapered
Color:
Gray
Size / Dimension:
1.260" Dia (32.00mm)
Thickness:
1.020" (25.91mm)