Essentra Components 27AC0010B
Part No.:
27AC0010B
Datasheet:
27AC0010B.pdf
Description:
ARROW RIVET, .062-.065 HOLE, .01
Shipping
Inventory:0
Comments
27AC0010B Specifications
Rivet Length:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Head Diameter:
0.100" (2.54mm)
Head Height:
0.020" (0.51mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.010" ~ 0.031" (0.25mm ~ 0.79mm)