Essentra Components 27AC0013
Part No.:
27AC0013
Datasheet:
27AC0013.pdf
Description:
ARROW RIVET, .130-.132 HOLE, .12
Shipping
Inventory:7,978
Comments
27AC0013 Specifications
Rivet Length:
0.310" (7.87mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.070" (1.78mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.125" ~ 0.140" (3.18mm ~ 3.56mm)