Essentra Components 27AC0014
Part No.:
27AC0014
Datasheet:
27AC0014.pdf
Description:
ARROW RIVET, .145-.150 HOLE, .29
Shipping
Inventory:0
Comments
27AC0014 Specifications
Rivet Length:
0.530" (13.46mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.070" (1.78mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.290" ~ 0.300" (7.37mm ~ 7.62mm)