Essentra Components 27AC0020
Part No.:
27AC0020
Datasheet:
27AC0020.pdf
Description:
ARROW RIVET, .120-.135 HOLE, .06
Shipping
Inventory:29,998
Comments
27AC0020 Specifications
Rivet Length:
0.330" (8.38mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.040" (1.02mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.062" ~ 0.125" (1.58mm ~ 3.18mm)