Essentra Components 27AC0031
Part No.:
27AC0031
Datasheet:
27AC0031.pdf
Description:
MOUNTING BUTTONS, NATURAL, NYLON
Shipping
Inventory:20,804
Comments
27AC0031 Specifications
Rivet Length:
0.525" (13.34mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.070" (1.78mm)