Essentra Components 27AC0031B
Part No.:
27AC0031B
Datasheet:
27AC0031B.pdf
Description:
ARROW RIVET, .182-.192 HOLE, .20
Shipping
Inventory:0
Comments
27AC0031B Specifications
Rivet Length:
0.525" (13.34mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.070" (1.78mm)
Hole Diameter:
0.192" (4.88mm)
Grip Range:
0.200" ~ 0.250" (5.08mm ~ 6.35mm)