Essentra Components 27AC0032
Part No.:
27AC0032
Datasheet:
27AC0032.pdf
Description:
ARROW RIVET, .155-.162 HOLE, .30
Shipping
Inventory:0
Comments
27AC0032 Specifications
Rivet Length:
0.535" (13.59mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.070" (1.78mm)
Hole Diameter:
0.162" (4.12mm)
Grip Range:
0.300" ~ 0.310" (7.62mm ~ 7.87mm)