Essentra Components 27AC0034
Part No.:
27AC0034
Datasheet:
27AC0034.pdf
Description:
ARROW RIVET, .147 HOLE, .220-.24
Shipping
Inventory:0
Comments
27AC0034 Specifications
Rivet Length:
0.414" (10.52mm)
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.070" (1.78mm)
Hole Diameter:
0.147" (3.73mm)
Grip Range:
0.220" ~ 0.240" (5.59mm ~ 6.10mm)