Essentra Components 27AMR1252187
Part No.:
27AMR1252187
Datasheet:
27AMR1252187.pdf
Description:
MALE ADJUSTABLE RIVET, .125 - 2.
Shipping
Inventory:3,084
Comments
27AMR1252187 Specifications
Rivet Diameter:
0.123" (3.12mm)
Rivet Length:
2.313" (58.74mm)
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.063" (1.59mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.125" ~ 2.188" (3.18mm ~ 55.56mm)