Essentra Components 27DMSP00125
Part No.:
27DMSP00125
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
27DMSP00125.pdf
Description:
PCB SUPPORT, LOCKING, .125/.125
Shipping
Inventory:9,045
Comments
27DMSP00125 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
DMSP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Holding Type:
Snap Lock
Mounting Type:
Snap Lock
Between Board Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)