Essentra Components 27DMSP00312
Part No.:
27DMSP00312
Datasheet:
27DMSP00312.pdf
Shipping
Inventory:1,000
Comments
27DMSP00312 Specifications
Between Board Height:
0.312" (7.93mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)