Essentra Components 27DMSP00375
Part No.:
27DMSP00375
Datasheet:
27DMSP00375.pdf
Shipping
Inventory:1,322
Comments
27DMSP00375 Specifications
Between Board Height:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)