Essentra Components 27DMSP00820
Part No.:
27DMSP00820
Datasheet:
27DMSP00820.pdf
Shipping
Inventory:1,650
Comments
27DMSP00820 Specifications
Between Board Height:
0.820" (20.83mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)