Essentra Components 27DMSP01000
Part No.:
27DMSP01000
Datasheet:
27DMSP01000.pdf
Shipping
Inventory:1,814
Comments
27DMSP01000 Specifications
Between Board Height:
1.000" (25.40mm) 1"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)