Essentra Components 27DSP00312
Part No.:
27DSP00312
Datasheet:
27DSP00312.pdf
Shipping
Inventory:1,491
Comments
27DSP00312 Specifications
Between Board Height:
0.312" (7.93mm)
Length - Overall:
0.592" (15.04mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)