Essentra Components 27DSP00472
Part No.:
27DSP00472
Datasheet:
27DSP00472.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27DSP00472 Specifications
Between Board Height:
0.472" (11.99mm)
Length - Overall:
0.752" (19.10mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)