Essentra Components 27DSP00500
Part No.:
27DSP00500
Datasheet:
27DSP00500.pdf
Shipping
Inventory:3,991
Comments
27DSP00500 Specifications
Between Board Height:
0.500" (12.70mm)
Length - Overall:
0.780" (19.81mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)