Essentra Components 27DSP00788
Part No.:
27DSP00788
Datasheet:
27DSP00788.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27DSP00788 Specifications
Between Board Height:
0.788" (20.02mm)
Length - Overall:
1.068" (27.13mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)